Dvere na sprchový kút

Dvere na sprchový kút

Sprchový kút je dnes súčasťou takmer každej kúpeľne. Nové domy  a byty zvyčajne volia sprchový kút pred vaňou. Staršie byty vane vymieňajú za sprchové kúty. Inštaláciou sprchového kúta do kúpeľne je možné ušetriť až 90 percent vody pri porovnaní s vaňou. Pri dnešných cenách vody to je významný rozdiel.

Sprchové kúty sa riešia rôznymi spôsobmi. Najbežnejšie sa sprchové kúty stavajú s vaničkami a so závesmi. Tie lepšie sprchové kúty sa stavajú bez vaničiek a ako oddeľovaciu stenu používajú dvere.

Dvere na sprchoví kút určite pôsobia lepšie ako klasický záves. Dvere vyzerajú lepšie a sú aj efektívnejšie voči vode. Dvere je možné namontovať na sprchový kút, ktorý je ohraničený troma stenami, ale aj na sprchový kút, ktorý je umiestnený v rohu v miestnosti.

Dvere na sprchovom kúte sa otvárajú tromi základnými  spôsobmi – posuvné, sklápacie a otočné. Pri stavbe sprchového kúta je potrebné dávať pozor, aby veľkosť priestoru vstupu do sprchy bol dostatočne veľký pre normované dvere.

Dvere na sprchový kút sa zvyčajne vyrábajú zo skla, ktoré je do rôznej miery upravené za účelom zníženia priehľadnosti. Okrem skla sa používajú aj rôzne druhy plastických hmôt.

Môže vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.