Murované sprchové kúty

Murované sprchové kúty

Pri rozhodovaní sa, aký sprchový kút sa najlepšie hodí do kúpeľne, je najdôležitejším faktorom veľkosť kúpeľne. Rozmery tejto miestnosti podmieňujú jej zariadenie. V menších kúpeľniach je človek výrazne obmedzovaný a jeho možnosti sú pomerne nízke. Vo veľkých kúpeľniach si môžu ľudia vybrať medzi vaňou a sprchovým kútom či dokonca sa môžu rozhodnúť pre obe varianty. V malých panelákových kúpeľniach je situácia iná. Sprchový kút je často jedinou racionálnou voľbou, pokiaľ má kúpeľňa zostať aspoň trochu priestranná.

Samotná realizácia sprchového kútu ponúka viacero  možností. Najjednoduchšie riešenie je umiestniť  sprchový kút do rohu kúpeľne, čím sa výrazne šetrí priestor. Takto sa ušetrí jedna stena sprchového kútu. Oddelenie od zvyšku kúpeľne je riešené buď závesom alebo oblúkovými dverami. Druhou možnosťou sú tzv. murované sprchové kúty. V praxi to znamená, že sprchový kút je ohraničený troma murovanými stami. Takýto sprchový kút môže využívať dve vstávajúce steny a tretia sa primuruje, nemusí to však tak byť vždy.

Murované sprchové kúty môžu využívať bežný záves alebo dvere. Do murovaných sprchových kútov môžete umiestniť sprchovú vaničku. Pri konštrukcii murovaných sprchových kútov je potrebné  dávať pozor, aby výsledné rozmery otvorenej steny zodpovedali požadovaným rozmerom na dvere do sprchy.

Môže vás zaujímať:

  • Rohové sprchové kúty Každý, kto sa snaží zariadiť svoju kúpeľňu stojí pred dilemou, ako […]
  • Solárna sprcha Záhrada je v lete zdrojom oddychu a zábavy, ktorú si dokážu […]
  • Dvere na sprchový kút Sprchový kút je dnes súčasťou takmer každej kúpeľne. Nové domy  […]
  • Záhradné sprchy Počas horúcich letných dní množstvo ľudí inštaluje vo svojich […]
  • Sprchové kúty Kúpeľňa je miestom našej osobnej hygieny. Vo väčšine bytov a domov […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.