Sprchové kúty bez vaničky

Sprchové kúty bez vaničky

Sprchové kúty sú v kúpeľniach čím ďalej, tým viac obľúbenejšie. Nie je to spôsobené iba tým, že väčšina kúpeľní je pomerne malá a neumožňuje použitie vaní. K používaní sprchových kútov ľudí motivujú aj financie. Pri dnešných cenách vody sa jednoducho prejaví rozdiel medzi sprchou a vaňou aj v peňaženke. Viaceré štúdie ukazujú, že používaním spŕch sa šetrí až 90 percent vody v porovnaní s používaním vaní.

Sprchy sú aj ďaleko praktickejšie. Vane máme skôr spojené s oddychom a relaxovaním. Keď však nemáme čas a musíme sa ponáhľať, sprchový kút poslúži ďaleko lepšie.

Sprchové kúty sa predávajú v mnohých podobách. Poznáme sprchové kúty s vaničkou a sprchové kúty bez nej. Na prvý pohľad sa to môže zdať krok späť, pretože sprchy bez vaničky sa používali v minulosti. Ich vylepšená verzia sa však vracia späť do našich kúpeľní.

Pri sprchových kútoch bez vaničky je zvyčajne najväčší problém odtok vody. V moderných sprchách bez vaničky je odtok vody vyriešený bočnými  odtokovými kanálikmi. Na tieto kanáliky sa kladú vkusné rošty. Takto sa zo sprchového kúta stáva bezbariérová stavba. Sprchový kút bez vaničky môže byť opatrený masážnou stenou alebo inými modernými zariadeniami.

Môže vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.