Sprchové kúty

Sprchové kúty

Kúpeľňa je miestom našej osobnej hygieny. Vo väčšine bytov a domov je pre kúpeľňu vyhradený pomerne malý priestor. Toto platí najmä pre bežné panelákové byty. Väčšina ľudí by uprednostnila vaňu, avšak priestorové parametre kúpeľne to zriedkakedy umožňujú. V takomto prípade zostáva jediná možnosť a tou je  inštalácia sprchového kúta.

Sprchové kúty síce nie sú také príjemné ako vane, avšak aj tieto zariadenia majú svoje významné výhody. V dobe, keď je cena vody  pomerne vysoká, väčšina ľudí určite ocení, že sprchovaním možno ušetriť veľké množstvo vody. Mnohé prieskumy tvrdia, že využívaním sprchy namiesto vane možno ušetriť až 90 percent vody. Toto číslo je určite zaujímavé pre mnohých ľudí. Význam to má nielen z pohľadu financií, ale aj z pohľadu ochrany životného prostredia.

Sprchové kúty sa predávajú v rôznych podobách. Najlacnejšie sú klasické sprchy bez sprchovej vaničky, tie lepšie sprchové kúty už sprchovú vaničku majú, prípadne sú celé uzavreté  do plastových boxov. Tie najkvalitnejšie sprchové kúty sú opatrené masážnou stenou, z ktorej prúd vody z dýz  masíruje ľudské telo. Takáto sprcha je nielen príjemná, ale aj zdravá.

Sprchové kúty môžete kúpiť s štvorcovým pôdorysom alebo v tvare výrezu kruhu.

Môže vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.