Závesy do sprchy

Závesy do sprchy

Sprchové kúty sa predávajú v rôznych podobách. Jednou z vecí, ktorou sa vzájomne odlišujú, je ich oddelenie od zvyšku kúpeľne. Toto oddelenie sa rieši zvyčajne závesom alebo dverami. Vo všeobecnosti možno povedať, že závesy sú lacnejšie ako dvere. Niektorým ľuďom však závesy vyhovujú viac ako dvere. Závesy sú často pohodlné a zaberajú menej miesta v kúpeľni. V neposlednom rade sú výhodnejšie aj pre ľudí, ktorým záleží na ušetrenom čase. So závesmi skutočne ušetríte čas v porovnaní s dverami, presne tak ako pri každých dverách opatrených závesom.

Pôvodne boli sprchové závesy vyrobené takmer výlučne z PVC. Dnes sa však situácia mení. Hoci stále môžete kúpiť sprchové závesy vyrobené z PVC, tento materiál je na ústupe. PVC nie je veľmi priaznivý materiál z hľadiska životného prostredia, takisto PVC nie je vhodný materiál pre deti. Výhodou PVC závesov do sprchy je jeho ľahké čistenia veľmi nízka cena a jednoduchá úprava strihaním

Kvalitnejšie závesy do sprchy sú vyrobené z textílie. Najčastejšie sa používa polyesterová látka, ktorá by mala byť husto tkaná. Takto sa zabezpečí jej vyžadovaná hrúbka, pevnosť a odolnosť voči možnému poškodeniu. Čistenie látkových závesov do spŕch je pohodlné a nevyžaduje veľa času.

Môže vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.